Rumored Buzz on leczenie jaskry warszawa

Jaskra normalnego ciśnienia, nazywana także jaskrą niskiego ciśnienia, to rodzaj jaskry z otwartym kątem przesączania, w przebiegu której pomimo prawidłowego ciśnienia w oku rozwija się jaskra.

W przypadku jaskry wąskiego kąta usunięcie soczewki z oka odblokowuje kąt przesączania i ciśnienie w oku spada. Nie jest konieczne dalsze leczenie. Inne przypadki jaskry należy rozpatrywać indywidualnie.

Na szczęście jaskrę można wykryć we wczesnym jej stadium, gdy zmiany jaskrowe są małe. Dlatego, warto regularnie badać oczy i nie czekać, aż pojawią się pierwsze zaburzenia widzenia peryferyjnego, świadczące o zaawansowanym stadium choroby.

Badanie jest stosowane w diagnostyce jaskry, umożliwia wykrycie zaniku warstwy włókien nerwowych na wczesnym etapie choroby – przed pojawieniem się ubytków w polu widzenia.

Szczególnie po 40. roku życia, kiedy ryzyko zachorowania na jaskrę rośnie, warto systematycznie odwiedzać okulistę i przeprowadzać badania pod kątem występowania jaskry, by wykryć jakiekolwiek nieprawidłowości na możliwie wczesnym etapie i podjąć skuteczne leczenie, które zahamuje jej dalszy rozwój.

Jeżeli mimo stosowania leków nie udaje się obniżyć ciśnienia wewnątrzgałkowego, wykonuje się zabieg laserowy lub operację.

Z tego powodu zagraniczni pacjenci coraz częściej wybierają właśnie placówki w Polsce, a koszt zabiegu, nawet wliczając leczenie jaskry warszawa w to move i pobyt w naszym kraju, stanowi dla nich korzystniejszą finansowo alternatywę niż leczenie jaskry w Niemczech czy Wielkiej Brytanii.

Jaskra występuje w dwóch odmianach: z zamkniętym oraz otwartym kątem przesączania. W przypadku jaskry z zamkniętym kątem przesączania gromadzący się w gałce ocznej płyn jest przyczyną silnego, promieniującego bólu oka i oczodołu, któremu często towarzyszą wymioty oraz podwyższona temperatura.

Jeżeli mamy do czynienia z jaskrą wtórną gdzie wysokie ciśnienie w oku jest tylko objawem, a przyczyna to zupełnie inna choroba, leczyć należy przyczynę podstawową. Jaskrę PEX i jaskrę wtórną w podwichnięciu soczewki leczy się usuwając soczewkę z oka.

Leczenie jaskry wtórnej uzależnione jest od jej przyczyny, a rodzaj zabiegu zawsze musi być dobrany do konkretnego przypadku medycznego.

leczenie laserowe – przy szerokim kącie przesączania udrażnia siateczkę beleczkowania lub zmniejsza wytwarzanie cieczy wodnistej, natomiast przy wąskim kącie przesączania poprawia przepływ cieczy wodnistej z tylnej do przedniej części oka poprzez wytworzenie otworków (irydotomii) w tęczówce.

Głównym czynnikiem ryzyka rozwoju jaskry jest podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Należy jednak pamiętać, że do rozwoju jaskry może dojść także u osób z prawidłowym ciśnieniem w oku.

Krioterapia ciała rzęskowego: działanie niskimi temperaturami na ciało rzęskowe (część oka otaczającą siatkówkę). Stosowana jest w przypadkach zaawansowanej jaskry z objawami bólu i bardzo podwyższonego ciśnienia śródgałkowego.

Ulega zaburzeniu komunikacja między okiem a częścią mózgu odpowiedzialną za widzenie. W konsekwencji powstają ubytki w polu widzenia i pojawiają się zaburzenia widzenia, pod postacią zamglonego i mętnego widzenie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *